הכנסה פאסיבית מהאינטרנט מבלי לצאת מהבית: הכירו את המסחר בשיטת דרופשיפינג

"להתפרנס מהאינטרנט” ו”הכנסה פאסיבית”, הם שני רעיונות שבוודאי שמעתם עליהם. למעשה, אלה לא סתם רעיונות חדשניים ויוצאי דופן אלא תחומי פעילות ופרנסה רחבים, מבוססים, שכבר קיימים בשטח לא מעט זמן. יש דרכים שונות להשיג הכנסה מהאינטרנט, "פאסיבית" יותר או פחות ואחד הבולטים בכיוון זה, הוא "דרופשיפינג" (Dropshipping). מה זה אומר? למי דרופשיפינג מתאים? כיצד זה עובד? ומדוע כדאי לכם לקחת קורס בתחום זה? הינה כל התשובות.

הסבר בסיסי

הכנסה פאסיבית, מתייחסת למצב שבו הקמתם או רכשתם מנגנון כלשהו, אשר מייצר הכנסה עבורכם, תאורטית בלי מאמץ מצידכם. עוד נסביר בהמשך, שהכנסה פאסיבית לגמרי היא מיתוס שיש להיזהר ממנו. אבל כרגע, בואו נאמר שמדובר על מנגנון שדורש השקעה קטנה, ביחס לתמורה שהוא מספק. קצת בדומה לרכישת דירה והשכרתה. באמצעות קורס למסחר בשיטת דרופשיפינג תוכלו ללמוד את פרטי הפרטים בהקשר לשיטה ספציפית זו. על קצה המזלג, ניתן לתאר אותה כך: מסחר דרך האינטרנט (וזה מכונה מסחר אלקטרוני), בלי להחזיק מלאי אצלכם (וזה ההיבט שמכניס לתמונה את המונח דרופשיפינג).

הסבר מורחב

בואו נרחיב קצת את ההסבר שנתנו: לחנות יש מלאי, שבעלי העסק רוכשים מהספקים שלהם. כאשר לקוח מבצע רכישה, מעבירים לו פריט אחד מהסוג שהוא רכש, מתוך המלאי. אם הוא בחנות – הוא יקבל אותו במקום. אם הוא רחוק מהחנות, וזה המצב במכירה דרך האינטרנט, נשלח אליו את הפריט. בדרופשיפינג, ה"מסלול" של הפריט קצת שונה. קצת, אבל באופן שעושה הבדלים גדולים וחשובים. זה הולך כך: אין אצלכם מלאי. כאשר לקוח מבצע מכם רכישה, רק אז אתם רוכשים את אותו מוצר מהספקים שלכם. כעת, הספקים שלכם מעבירים את המוצר אל הלקוח שלכם.

 

 

אז מה היתרונות?

  • חסכון בעלויות אחסון – אחסון מלאי עולה כסף. משלמים עבור מקום אחסון זה, גם אם לא מוכרים.
  • חסכון בעלויות משלוח – כך עשויים לחסוך, גם בעלויות המשלוח ללקוח.
  • קודם ההכנסה – בדרופשיפינג מקבלים תשלום מהלקוח על רכישה ורק לאחר מכן יש צורך להעביר לו מוצר. לפני כן, אין צורך ברכישת המוצר או במשלוח שלו. כלומר, לפני כן אין צורך בהוצאות.
  • יכולת להציג מוצרים באתר אינטרנט – אם כי ניתן להציגם גם בחנות פיזית רגילה.

כמה חסרונות אפשריים

  • הכנסה פאסיבית? לא בדיוק –גם דרופשיפינג דורש עבודה. עם הזמן, אולי תצליחו לצמצם את היקפה, אבל כפי הנראה לא לגמרי.
  • חסרונות במשלוח מגורם אחר – ישנה תלות שמציגה סיכונים שונים, בספק המוצרים. ישנו צורך לבקר את התהליך שבו בתגובה לרכישה שלכם, הוא שולח את המוצר ללקוח שלכם. כך גם לגבי תקלות במוצר עצמו, מאחר שלא תוכלו לוודא שהמוצר תקין לפני שהוא יוצא ללקוח. זה מקור ללא מעט סיבוכים, תקלות ואי נעימויות.
  • "לא במלאי" –יכול להיות שתמרו מוצר שנגמר במליא של הספק שאיתו אתם עובדים, מצב כזה יכול ליצור תחושה לא מקצועית.

למה כדאי לקחת קורס?

כדאי לקחת קורס בתחום זה, לפחות משתי סיבות טובות:

  1. 1. בכדי להבין לעומק במה זה כרוך מעשית: הבנה זו, תסייע לכם להחליט אם זה בשבילכם.
  2. 2. בכדי להתמקצע: אם החלטתם לצאת לדרך בכיוון זה, חשוב שתהיו בעלי ידע וניסיון מתקדמים ככל הניתן. יש גבול למידת הניסיון שקורס יוכל לספק לכם ובסופו של דבר תצטרכו פשוט לרכוש ניסיון בשטח. אבל קורס טוב בהחלט ייתן לכם ידע, כמו גם ניסיון ראשוני מסוים.

לסיכום

לכל מי שמתעניין בכיוון של מסחר באינטרנט ובכלל  פרנסה דרך מדיום זה, כדאי להכיר את נושא הדרופשיפינג.

נגישות