עמותת עם אחד מסייעת למשפחות במצוקה כלכלית: הכירו את פועלה של העמותה

מצוקה כלכלית של משפחות, היא למרבה הצער בין מצבי המשבר הנפוצים ביותר בחברה הישראלית ובכלל. משבר מסוג זה, משפיע על הורים, ילדים ולעתים גם על אנשים שנתמכים על ידיהם, כגון הורים קשישים. בכדי לתת מענה לכך, הוקמו עם הזמן עמותות רבות בארץ וגופי התנדבות שונים. עם אחד מהם – עמותת עם אחד, נעשה כעת היכרות.

כיצד עמותת עם אחד מסייעת למשפחות במצוקה?

ראשית, נציין כי מדובר בעמותה אשר מסייעת לא רק למשפחות נזקקות. עוד על כך, נרחיב מעט בהמשך. עם זאת, הסיוע שלה למשפחות עומד במרכז פעילותה. אך מי העמותה הזו? בשמה המלא היא נקראת עם אחד – מרכז עזרה וסיוע. זו היא עמותה מבוססת מתנדבים, אשר מסייעת בדרכים שונות לאוכלוסיות שונות ושואפת לקדם שיפור, במצבם של גורמים חלשים בחברה הישראלית. ספציפית לגבי משפחות במצוקה, עמותת עם אחד מסייעת למשפחות שמחלקות רווחה מפנות אליה. הסיוע עשוי להתבטא במתן סלי מזון ותלושי מזון. סלי המזון כוללים גם מוצרי מזון מיוחדים לתינוקות, אם יש תינוקות במשפחה. זה יכול להיות למשל חלב, בקבוקים או טיטולים. הסיוע מתבטא לא רק במזון. העמותה מחלקת מוצרי הלבשה לנזקקים ולעתים מוצעת גם הכשרה מקצועית למי שזקוק לה, באופן שמקל על הפרנסה בעתיד. בטווח המיידי יותר, עשוי להינתן ייעוץ כלכלי לזוגות צעירים. כל אלה מהווים אמצעים שונים למדי, אך כולם מקדמים מטרה משותפת – הסיוע למשפחות במצוקה כלכלית.

 

 

סיוע לנוער – עוד תרומה של עמותת עם אחד

בני נוער נמצאים פעמים רבות במצבים לא רצויים, אשר משפיעים על עתידם באופן דרמטי. אלימות, התמכרויות ואפילו פשיעה, אינם נדירים במצבים כאלה והם לעתים תחילתו של מדרון חלקלק מאוד. לכן, סיוע בנקודת הזמן הקריטית הזו, הוא לעתים קרובות מאוד משמעותי. עמותת עם אחד מפעילה תכניות למניעת מצבים כאלה ויודעת גם להפנות למומחים מתאימים, על פי הצורך. ניתן לראות פעילות זו עם הנוער, גם כסוג של סיוע למשפחות במצוקה, מתוך ראייה רחבה יותר. מחד, משפחות במצוקה הן במצב, שדוחף ילדים ונוער למצבי סיכון יותר מהרגיל. מאידך, ילדים  ונוער ש"הסתבכו" בצורה כזו או אחרת, מסבכים את המצב עוד יותר עבור משפחתם שנמצאת במצוקה במילא.

המרכזים של עמותת עם אחד עבור קשישים

עבור קשישים, העמותה מציעה מסגרת של שהייה מוגנת ושל פעילות תומכת, לאורך היום. אלה מרכזים מיוחדים, אשר מוצעת גם הסעה מסודרת אליהם. במרכזים פועלות קבוצות עבור הקשישים בשפות שונות, כך שגם קשישים שאינם דוברי עברית שוטפת יוכלו להרגיש שם בבית. אין ספק, שהיבט זה והתרומה החברתית נפשית של מרכזים מסוג זה, רבה ומשמעותית לכל קשיש. כמו כן, ניתנות במקום ארוחות (בוקר וצהריים) וניתן ייעוץ והכוונה לקשישים ולמשפחותיהם. כך שסך הכל, המרכזים לקשישים מהווים מקור מצוין ומתמשך לשיפור מצבם.

איזה עוד סיוע עמותת עם אחד מציעה?

הסיוע מגיע גם מעבר למשפחות במצוקה. סוג נוסף של מקרי מצוקה שבו יש מקום רב לסיוע, הוא במצבים רפואיים לא קלים. העמותה מסייעת גם ובאופן ספציפי לילדים חולים ומספקת חבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים. סיוע מיוחד עשוי להינתן גם לאוכלוסיות נוספות מעבר לכך, כגון חיילים בודדים, יתומי צה”ל ואלמנות צה”ל.

לסיכום

זו היא בהחלט עמותה שכדאי לכם להכיר ואם אתם רוצים גם לסייע, יש כמה דרכים לעשות זאת: ניתן להתנדב בעמותה, לתרום עבור פעילויותיה השונות וגם לאמץ משפחה נזקקת.

נגישות