לוקחים משכנתא אחרי החתונה? הינה כל מה שצריך לדעת!

קבלת החלטה להתחתן מסמלת התחלה חדשה לצד מחויבות, וכמוה גם ההחלטה לרכוש דירה ולקחת משכנתא. אז אם אתם זוג צעיר שזכה להפסיק לשלם שכירות ולרכוש דירה, נראה שבין היתר אתם עומדים לקחת משכנתא, ופה אתם מוזמנים להבין למה חשוב לשים לב טרם סוגרים עסקה ומבצעים התחייבות ארוכת טווח. אז האם הבנק עתיד לאשר את לקיחת המשכנתא, אלו ביטוחים משלימים נחוצים, כיצד ניתן להטיב את התנאים ועל מה לא מוותרים? מוזמנים לקבל סקירה מקיפה בנושא!

ראשית ביטוחים

ביטוחים נמצאים בכל צעד וצעד בחיים, והם מעניקים רשת הגנה חשובה. כיצד אם כן ביטוח נכנס למשוואה כאשר מדובר בלקיחת משכנתא? ובכן כאשר עומדים לקחת משכנתא, הבנק מחייב לעשות ביטוח כפול. הן ביטוח חיים והן ביטוח מבנה. שנפרט? ביטוחי חיים למשכנתא לוקחים למקרה של פטירה ושחרור הנכס משעבוד. מכאן שאם אחד מבני הזוג הולך לעולמו, טוב לדעת שתשלומי ההלוואה ימשיכו לזרום אל הבנק, וזאת מבלי שהיורשים יצטרכו לשלם בעצמם. במקביל, ביטוח מבנה מאפשר לדעת שאם הנכס ייהרס, יועברו עבורו פיצויים. בנקודה זו חשוב לדעת שהעלות מושפעת מכמה גורמים. מהגיל של המלווה, מהמצב הרפואי, מגובה המשכנתא, מהריבית של המשכנתא, מאורך התקופה של החזר המשכנתא ואף משורה של מבצעים אפשריים.

לוקחים משכנתא אחרי החתונה? הינה כל מה שצריך לדעת!

כיצד ניתן להוזיל עלויות?

חשוב לדעת שאת שני הביטוחים ניתן לרכוש דרך הבנק, אך גם דרך מגוון חברות ביטוח (לרוב מתגלה כיותר כלכלי). מכאן שבאמצעות השוואה יחסית פשוטה, ניתן להשיג את התנאים הטובים ביותר- לחסוך עשרות אחוזים מסך ההוצאה. עוד ראוי לדעת שגם אם כבר רכשתם ביטוח מהבנק, תמיד ניתן להחליף, כך שמוטב להישאר קשובים למבצעים השונים. עוד דרך לחסוך היא לבחור את מסלול הביטוח הנכון ביותר מבחינה כלכלית נקודתית עבורכם. זה אומר שניתן לבחור בין מסלול שמחזיר את הריבית ואת הקרן ביחד, לבין מסלול שמפריד בין שני ההחזרים. כמו כן, מוטב לרכוש את שני הביטוחים דרך אותה חברה, ואף ניתן לרכוש ביטוח רק עבור אחד מבני הזוג – מסייע להוזיל עלויות.

חשוב לדעת!

חשוב לדעת שקיימים לא מעט סוגים של משכנתא, כך שבהחלט יש טעם להיעזר ביועץ משכנתאות, או לערוך בירורים מקיפים בצורה אישית. כמו כן, ראוי לדעת שיש ריבית פריים שבין היתר משפיעה על הגובה של הריבית. ראוי לדעת שהכי נכון לבחור בתמהיל משכנתא שמצד אחד עומד ביכולת הכלכלית ומצד שני ממזער עד כמה שניתן את גובה הריבית. חשוב לדעת שניתן (ואף רצוי) לבצע מחזור משכנתא (מסייע לשפר את תנאי ההלוואה) ואף טוב לדעת שמשכנתא בין היתר מאפשרת להשיג הלוואה לצד ריבית שנחשבת נוחה.

לא מעתיקים וכן מתמקחים

לבסוף נציין שגם אם מכרים באותו סטטוס כשלכם מצאו משכנתא שמציעה תנאים מעולים, אין זה אומר שהיא תהיה טובה גם עבורכם. הרכב ההלוואה מורכב ממספר משתנים קבועים, שאצל כל אחד מעט שונים, כך שהתאמה מלאה היא בהחלט נוסחה מבטיחה לחיסכון משמעותי. טיפ אחרון לדרך? היו בטוחים שגם על תנאי המשכנתא ניתן להתמקח. נצלו זאת בצורה חכמה, ואף תערכו לפני כן שיעורי בית. בהצלחה!

נגישות