גיימרים – אתם חייבים ספק אינטרנט חזק ועוצמתי

אם אתם חובבי משחקי מחשב, עומדות בפניכם ללא ספק אפשרויות רבות מאוד מבחינת המשחקים שאתם מעדיפים. אך חלק ניכר מהם, דורשים גם חיבור אינטרנט חזק. מדוע? וכיצד משיגים זאת?

מהירות במשחקי מחשב

למשחקי מחשב יש מגוון רחב של סוגים ואפשרויות. אם זה משחק שח איטי מול המחשב עצמו למשל, העניינים פשוטים למדי. כל מחשב ממוצע, אפילו מחשב ישן מאוד, יוכל לספק לכך מענה מצוין. גם ללא חיבור אינטרנט. אתם עושים מהלך אחד על לוח השחמט הווירטואלי. המחשב מגיב במהלך מחוכם משלו. אתם לוקחים את הזמן לחשוב על זה. אולי הולכים לישון ורק למחרת עושים עוד מהלך. אין לאן למהר. אפשר להמשיך, גם אחרי שתחזרו מהחופשה השנתית בחו"ל. אם אתם לעומת זאת משחקים מול שחקנים אחרים באינטרנט, הדבר כבר מחייב חיבור לאינטרנט. גם המשחק עצמו עשוי להתנהל יותר מהר. עבור מי שמחפש ספק itc מציעה מבחר חבילות ומבצעים. מתוכם, בוודאי תמצאו שילוב שיתאים לכך ולא רק לכך. כי הדרישות בעולם המשחקים למעשה גדולות הרבה יותר, בדרך כלל. ישנם משחקים שהם "בזמן אמת", אשר מחייבים העברת מידע רב ובמהירות מרבית. למעשה, אין דבר כזה משחק ממש בזמן אמת – תמיד ישנה השהיה מסוימת בגלל התקשורת. אבל בכדי לקבל משחק חלק, השהיה זו יכולה וצריכה להיות מינימאלית. ספק אינטרנט חזק ועוצמתי, יוכל לספק לכם חיבור כזה.

תשתית אמינה

מה זו תשתית אינטרנט טובה עבור משחקי מחשב?

  • זמינות – חיבור האינטרנט חייב קודם כל להיות זמין. עדיין יש מקומות בארץ, עם תשתיות פיזיות במצב לא הכי טוב או ספקים לא אמינים מספיק, כך שמדי פעם יש ניתוקים.
  • מהירות – כמובן, כאשר החיבור זמין, הוא גם חייב להיות מהיר מספיק. מי שמתעניין בכך, יוכל למדוד את המהירות בפועל. יש לצורך זה אתרי בדיקה, אשר מאפשרים בדיקה מהיר מאוד ופשוטה. כמו כן, יש כלי עזר שונים לבדיקת מהירות, כגון בדיקת "פינג" הידועה והוותיקה. בבדיקה זו, מבוצעת תקשורת פשוטה בין המחשב שלכם לבין יעד מסוים באינטרנט וחזרה ונמדד הזמן שכל זה לוקח. בעזרת בדיקה כזו, תוכלו למדוד במדויק את מידת ה"שיהוי" (lag באנגלית או Latency). המטרה היא כמובן, מינימום שיהוי. כלומר, ערך פינג נמוך ככל הניתן.
  • יציבות – מהירות זו, צריכה להיות מהירות החיבור באופן קבוע. לכל הפחות, לא לרדת מרף מהירות מסוים. אחרת, הדבר יתבטא בהפרעה למהלך השימוש במשחקים מהירים.

 

 

ממה התשתית בנויה?

תשתית האינטרנט שלכם מורכבת למעשה מכמה וכמה רכיבים קריטיים, כולל

תשתיות ספקים חיצוניים

הביאו בחשבון, שמעבר לבחירתה בתור ספק אינטרנט Itc עובדת גם עם "ספק תשתית", בכדי לחבר אתכם בפועל לאינטרנט.

ציוד התקשורת הפנימי

מעבר לתשתיות הספק החיצוני, שמחברות אתכם לרשת האינטרנט, צריך להתחבר לתשתיות האלה בצורה מסוימת. התשובה לכך היא ציוד תקשורת פנימי שלכם, אשר כולל נתב, כרטיס רשת במחשב (או שבב רשת על לוח האם) ואת האלקטרוניקה הפנימית בלוח האם, אשר מטפלת בתקשורת.

המחשב עצמו

המחשב שדרכו אתם משחקים, בין אם זה מחשב PC, טאבלט, לפטופ או סמארטפון אפילו (שהוא בעצם מחשב נייד), מרכז את הטיפול בכל פעילות המשחק, כולל תקשורת.

הצג

צג מחשב PC, שמגיע כמובן בנפרד ממנו, עשוי להיות באיכות טובה יותר או פחות. יש לגביו גם היבט של תדירות עדכון התמונה שמוצגת בו, אשר משפיע על המראה. הדבר פחות קשור לתקשורת, אך משלים את התמונה.

לסיכום

אם אתם שחקני משחקי מחשב, אשר עוסקים במשחקים תובעניים מבחינת ביצועים, אל תוותרו על ספק אינטרנט איכותי וחבילה בהתאם לכך.

נגישות