תוכנה לניהול השכרת נכסים – מה זה ולאילו חברות היא מתאימה?

Enterprise Resource Planning הוא מושג שמוכר לכל מי שמתעניין במחשוב בעסקים גדולים. מערכת זו מציגה גישה אחת חשובה לניהול עסקי, בה מרכזים ניהול פעילויות שונות, במקום אחד. מצד שני, יש את הגישה של תוכנות מתמחות – תוכנה אחת אשר נותנת מענה לצורך עסקי מסוים, תוכנה אחרת שעונה לצורך נוסף וכן הלאה. לשתי הגישות יתרונות וחסרונות מיוחדים, אך יש גם אפשרות נוספת ומעניינת. קוראים לזה תפנית. מה מיוחד בכך?

שתי גישות משלימות

כאמור, מדובר בשתי גישות נפוצות. ניתן לומר, שהגישה של תוכנות נפרדות היא גישה וותיקה מאוד, אשר מתאימה לכל עסק שהוא. בשונה מכך, ERP מתאימה יותר לעסקים גדולים, עם פעילות מורכבת במיוחד. בשטח, מערכת זאת מספקת מענה להיקף רחב מאוד של סוגי עסקים, כולל עסקים בתחום הנדל"ן והשכרת הנכסים. אגב, בעסקים רבים שתי הגישות שהזכרנו למעשה פועלות זו לצד זו. יש מערכת מרכזית גדולה כלשהיא ומסביבה, משלימות את התמונה מערכות קטנות נוספות. כלומר, חשוב לציין שגישת ה-ERP לא פוסלת שימוש מסוים בתוכנות נפרדות ומשלימות.

האתגר

ERP מספק יתרונות רבים. הניהול המרוכז מאפשר לפשט תהליכים, לצמצם טעויות ועיכובים ולהשיג התייעלות רוחבית משמעותית. אלא שיש לו גם חסרונות. אחד מהם, הוא שלאחר רכישת מערכת ERP, ישנו תהליך לא פשוט של התאמתה לצרכי העסק הספציפי. במסגרת זו, היבט מרכזי של ההתאמה, הוא ההתאמה למגזר העסקי. התאמה כזו, עשויה להיות ממושכת, יקרה ומסורבלת.

הפתרון

החדשות הטובות, הן שיש לאתגר זה פתרון מצוין! זו היא מערכת בשם תפנית, אשר מותאמת מראש למגזרים שונים, כולל עסקים בתחום ניהול השכרת הנכסים. התאמה זו מראש, חוסכת צורך בהשקעה בהתאמה יזומה, על כל המשאבים שכרוכים בכך. במגזרים אלה, זהו פתרון שהוא הבסט אוף בריד בתחומו. המגזרים כוללים יבואני רכב, ליסינג והשכרה, אשראי חוץ בנקאי, קמעונאות, יבוא ושיווק מוצרי צריכה, מרכזים רפואיים, מרכזים לוגיסטיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), בתי דיור מוגן וחברות שירותים. בעקבות כשני עשורים של פיתוח, תפנית היא כיום מערכת בשלה מאוד ומתוחכמת, עשירה ביכולות. זהו מוצר של חטיבת המערכות העסקיות בחברת הטכנולוגיה מטריקס, שהיא בין הבולטות והמוערכות בארץ. הפיתוח המרוכז במקום אחד מקדם אינטגרציה בין כל הרכיבי הפתרון. הניסיון הרב של מטריקס בתחום ה-ERP ומחקר מתמשך לגבי דרישות השוק המקומי בנושא זה, באים לידי ביטוי גם הם.

 

 

כלולים בפתרון

אז מה כלול בתפנית? כמו כל מערכת ERP, גם תפנית מבוססת על "מודולים", אשר עובדים באופן אינטגרטיבי. מודולים אלה, כוללים בין השאר

  • מודול ניהול פרויקטים – מודול זה, מאפשר לנהל פרויקטי נדל"ן יזמיים ופרויקטי בנייה שונים בכלל. ניתן בעזרתו לנהל את תכנון הפרויקט, את המכרזים השונים, ניהול הנדסי, ניהול חוזים וניהול התחשבנויות.
  • מודול ניהול מכירות – מאפשר ניהול נוח של מחירונים ושל היסטוריית שינויים במחירונים, ניהול מרוכז של האינטראקציה עם לקוחות שמתעניינים בשירותי העסק, פעילויות רכישה, עמלות וחוזים.
  • מודול ניהול ערבויות – ניהול ערבויות, כולל ערבות בנקאית, בדק או שטר חוב. זאת, כולל ביצוע פעולות כגון הארכת ערבויות, ביטולן, קישור ערבויות לחוזים ועוד.
  • מודול שירות ואחזקה – מודול אשר מסייע לעסק בניהול מידע ותהליכים בכל הנוגע לפעילויות שירות לקוחות, לאחזקה מונעת למבנים ולהסכמי שירות. באמצעות מודול זה, תוכלו לנהל היטב קריאות שירות, טכנאים ואף דיווחים מהשטח באמצעות אפליקציה.

לסיכום

חברות גדולות אשר עוסקות בהשכרת נכסים, ימצאו בתפנית מענה מעולה לדרישותיהן השוטפות בניהול העסק.

נגישות