מנסים מאכלים חדשים: למה חשוב להיפתח לאוכל שעדיין לא טעמנו?

בסביבות גיל חצי שנה מתחילים הורים להעניק לתינוקות מזון, מתוך מטרה לגוון את התזונה וכן לעבור מחלב ותחליפים למזון מוצק. מדובר בשלב קריטי מאוד בילדות מאחר והוא משפיע גם על הבגרות, כאשר לא מעט מבוגרים נוטים להיצמד לאותו התפריט ולאותן המנות, מתוך תפיסה כי מה שעבד פעם – תמיד יעבור. אולם, בעידן שבו מסעדות חדשות נפתחות חדשות לבקרים והעולם הקולינרי רק הולך ומקדם, זה הזמן לנסות אכלים חדשים ולהיפתח גם למטבחים שיכולים לא רק לעורר את התיאבון אלא אפילו להועיל לבריאות, כפי שנציג כעת.

מדוע כדאי לנסות מאכלים חדשים?

ראשית, תפריט התזונה שהתאים לנו בגיל מסוים לרוב לא יתאים לגילאים מתקדמים יותר. אם התרגלתם לאכול כמעט כל שבוע שווארמה או בורגר, צריך לקחת בחשבון כי לסוג התפריט הזה יש השפעה ישירה על הבריאות שלכם כמו גם של בני המשפחה. חשיפה למאכלים חדשים יכול לגוון את התפריט ואף להעשיר אותו בסיבים תזונתיים, מינרלים כמו גם ויטמנים אשר חיוניים לבריאות. שנית, המטבח הישראלי ובפרט הגלובלי משנה את פניו, לא מעט בזכות תוכניות הבישול שכבשו את המסך ובזכותן ניתן לראות כיצד הציבור הישראלי מחליט לצאת מהקופסה ולנסות מטעמים שונים, ממגוון גדול של מטבחים – החל ממטבח ישראלי אותנטי ועד למטבחים אקזוטיים כמו המטבח ההודי, תאילנדי ועוד.

מנסים מאכלים חדשים: למה חשוב להיפתח לאוכל שעדיין לא טעמנו?

שינוי שיכול להוביל לפתיחות גם בתחומים נוספים

השינוי בתפריט בדמות טעימות של אוכל שעוד לא אכלתם יכול להוביל לפרצת דרך משמעותית בכל תחום בחיים, מתוך הבנה כי העבר לא תמיד משקף את העתיד. למעשה, הנגישות לחומרי גלם משובחים לצד מסעדות מצוינות שמגישות אוכל מסורתי לצד פיז'ון שיפתח לכם את הטעמים ובהתאם לכך יאפשר לכם להיחשף למטעמים משלל מטבחים, ובכך לא רק לגוון את התפריט היומי/שבועי אלא גם ליצור בעצמכם מנות משובחות שיגרפו מחמאות.

הפחתה במשקל ואורח חיים בריא כחלק משינוי התפריט

אין ספק כי לשינוי התפריט יש השלכות גם מבחינת היכולת להפחית במשקל, בייחוד בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער שסובלים מעודף משקל. חשיפה למזון חדש שלא ניסיתם בעבר יכול לסייע לכם להפחית במשקל, ובכך להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן בעקבות שילוב של מזון שאתם אוהבים לצד מזון חדש ובריא יותר.

לסיכום

אין ספק כי חשיפה לטעמים  חדשים עלולה להוביל להתקף חרדה קטן, בשל החשש מפני טעמים לא מזוהים. יחד עם זאת, ככל שמתנסים יותר כך האפשרויות מבחינת התפריט מתרחבות ואפילו מעמיקות, כתוצאה מיצירה של תפריט תזונתי המשלב בין טעמים מוכרים לבין טעמים חדשים. זה הזמן לתת לעצמכם את ההזדמנות לזנוח את הרגלי העבר ולעבור לעבר הרגלים חדשים ומרגשים שאותם ניתן לקבל במסגרת עולם קולינרי מרתק ומתפתח.

נגישות