עמותת משאלות מגשימה חלומות לילדים חולים – משנת 2015 ועד היום

כל פעם מרגש מחדש לשמוע על סיפורים על ילד חולה שזכה להגשים משאלה. עמותת משאלות שמה לה ליעד לשמח ולתת תקווה לילדים חולים וכך היא מצליחה להגשים עשרות משאלות ללא הרף. מיהי העמותה ובמה היא עוסקת? אם אתם עדיין לא מכירים אותה, כדאי שתכירו אותה אחת ולתמיד.

מי את עמותת משאלות?

עמותת משאלות היא עמותה שהוקמה בשנת 2015 ועד היום היא מצליחה להמשיך לפעול ולסייע למאות ילדים ובני נוער המתמודדים עם מצב בריאותי מורכב, להגשים חלום. העמותה שמה לעצמה דגש להעניק לילדים הללו שמחה ותקווה. והיא מצליחה לעשות זאת בדרכה המקורית והמיוחדת.

תחומי פעילות העמותה

  • העמותה מתפעלת מחלקה המעודדת ומסייעת פיתוחים רפואיים העשויים למהר החלמה, להקל על ההתמודדות וכו'.
  • העמותה מתפעלת מחלקה המעודדת פעילויות ספורט לילדים חולים
  • לעמותה מחלה להגשמת חלומות אליה בעלי צרכים מיוחדים פונים עם משאלתם הכמוסה וצוות העמותה פועל להגשמת חלומם
  • נופשונים לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים
  • פיתוח יכולות ילדים צעירים שחלו
  • פיתוח רגשי באמצעות המוזיקה למתמודדים
  • אירועים מעוררי תקווה לילדים ובני משפחותיהם

 

הכירו את המחלקה שאתם יכולים להיות שותפים לה – הגשמת משאלות

לכל אחד יש משאלה כמוסה. יש משאלות שניתן להגשים בקלות, ויש משאלות, שצריכים להגשמתן משאבים רבים, אדם מסוים וכן הלאה. עמותת משאלות מנהלת מחלקה המרכזת משאלות של ילדים חולים מכל קשת האוכלוסייה. לכל ילד משאלה משלו וכך, לאחר שצוות העמותה נחשף למשאלה הכמוסה, הוא מתחיל לגייס את האנשים הנכונים שיסייעו לו בהגשמתה. יש משאלות הממתינות להגשמה וצוות העמותה מפרסם אותן באתר וכך כל אחד יכול לראות את העמותה ולבדוק אם יש לו איך לסייע להגשמתה. את המשאלות הממתינות להתגשם תוכלו לראות באתר עמותת משאלות.

משאלות שהוגשמו לדוגמה

כבאי ליום אחד

נ', ילד מתוק על הרצץ האוטיסטי, חלם מאז ומעולם להיות כבאי. המשאלה שלו הייתה לעלות על כבאית, להלביש את חליפת הכבאי ולהיות בעמדת הכבאים. המשאלה הגיעה לאוזן העמותה וכך צוות הכבאים בצפון תל אביב נרתמו בשמחה למשימה. נ' שהה בחברתם, הלביש את החליפה, קיבל "הדרכה מפורטת" ולא היה מאושר ממנו באותם רגעים קסומים. עד היום החוויה צרובה בו לטובה.

לימודי משחק למחלימה מסרטן

ש' נערת חמד שחלתה במחלה לא פשוטה, הביעה את רצונה ללמוד משחק. המשאלה שהובעה באוזני העמותה התגשמה לחלוטין. צוות העמותה דאג להפגיש את ש' המתוקה עם השחקנית המפורסמת מאיה ורטהיימר. היא הייתה מאושרת ובהמשך העמותה מימנה לה לימודי משחק במוסד נחשב.

כלב משלי

ס' ילד מתוק וחינני בן 3 לאחר טיפולים כימיים חלם מאז ומתמיד על כלב משלו. עמותת משאלות עוזרת וכששמעה על רצונו לגדל ולטפח כלב מחמד משלו, לאחר שהוריו כתבו על כך לעמותת משאלות, הגשימו לו את החלום ומהר מאוד הוא קיבל כלב מתוק בתוספת אוכל ייעודי לכלבים. את האושר של ס' היה קל לראות.

איך הופכים לשותפים למיזמים הללו?

אם נחשוב על העניין, לכל אחד מאיתנו יש יכולות שהוא יכול לתרום מהן עבור האחר. במקרים רבים מה שאנחנו יכולים לתת, זו המשאלה של האחר. עם עמותת משאלות יהיה לכם קל יותר לעזור לאחרים. תוכלו להיכנס לאתר, לראות איך אתם יכולים לסייע ולהגשים משאלות הממתינות לכך, תוכלו להצטרף לצוות המתנדבים. או כמובן, להרים תרומה כספית שתחזק את ידי העמותה.

נגישות