נקניקיות מרגז, קבנוס וסלמי: נבחרת הבשרים המעושנים של זוגלובק

אם אתם אוהבים בשרים מעושנים ונקניקים, המאמר הזה מיועד עבורכם. נקניקיות מרגז, קבנוס וסלמי, קבלו את נבחרת הבשרים המעושנים של זוגלובק.

נקניקיות מרגז

נקניקיות מרגז מיוצרות לפי מתכון מסורתי שנמשך למעלה ממאה שנה. המוצר הזה בא מהמילה הגרמנית לטחון, המשקפת את העובדה שהנקניקיות הן בשר טחון מעור החזיר. לאחר שהבשר נטחן, מערבבים אותו עם תבלינים ודוחסים אותו למארזים טבעיים. אלה יכולים להיות עשויים ממעיים של בעלי חיים או מעיים סינתטיים. לאחר מכן שמים את הנקניקיות במעשנת ומבשלים אותן עד שהן מוכנות לאכילה.

מלבד גרמניה, איפה מוצאים נקניקיות מרגז? הן פופולריות בכל מרכז אירופה וחלקים מאוסטריה, הונגריה ופולין. הם אפילו נמצאים בכמה מנות פופולריות ברחבי העולם. לדוגמה, נקניקיות מרגז מופיעות לעתים קרובות בתפריטים של מסעדות רוסיות באמריקה ובגרמניה. יש אנשים שמבשלים אותן גם עם כרוב, שהם כדורי תפוחי אדמה מטוגנים המוגשים עם רוטב עגבניות. בסופו של דבר, אין גבול למאכלים שתכינו באמצעות הנקניקיות הטעימות הללו.

נקניק סלמי

סלמי הוא סוג של נקניק העשוי מסוגים שונים של בשר ממולאים לתוך מעטפת טבעית או מלאכותית, ולרוב מיובשים על חבל או חוט. השם סלמי הוא ברבים מהמילה האיטלקית salame, המתייחסת למלח המשמש כחומר משמר בנקניק. בנוסף להיותו מתאבן, סלמי הוא גם מאכל עיקרי במטבחים רבים ברחבי העולם. הוא משמש גם כתיבול למאכלים אחרים או נאכל בפני עצמו. יש הסבורים שמקורו של הסלמי באיטליה, בעוד שאחרים סבורים שמקורו בגרמניה. למרות שמקובל להאמין שמקורו של הסלמי באיטליה, יש הטוענים כי הוא הגיע למעשה מגרמניה שם הוא נוצר לראשונה כווריאציה של בשר חזיר.

 

נקניקיות מרגז, קבנוס וסלמי: נבחרת הבשרים המעושנים של זוגלובק

 

קבנוס

נקניק קבנוס הוא נקניק מפורסם בכל בעולם. הוא מורכב מבשר טחון עם תבלינים טבעיים וקצת שום. הטעם שלו מעושן והארומה שלו לא תשאיר אתכם אדישים. אתם יכולים לקחת אותם לכל טיול ופיקניק בחוץ. אפשר לצלות על הגריל עם כרוב מבושל או פירה. כמו כן, ניתן לאכול אותם כחטיף כי ניתן להוסיף אותם עם חרדל או חזרת. קבנוס הוא נקניק שהוא ממש בגדר חטיף, לא אוכלים אותו כדי לשבוע בדרך כלל, אלא כדי לחוות את הטעם הגס והישיר של הנקניק וזה היתרון שלו. מעבר לעובדה שניתן לקחת אותו לכל מקום בקלות כמו חטיף, הוא גם מאד מזין והטעמים שלו מאד מעניינים ומגוונים.

פסטרמה

אנשים רבים מקשרים את הפסטרמה עם ניו יורק, שם מקורו של המעדן הפופולרי. למרות שמקורה של הפסטרמה נותר שנוי במחלוקת, רוב המומחים מאמינים שמקורה בעיר פרנקפורט שבגרמניה. למרות שניתן להכין פסטרמה עם בשר כשר או רגיל, היא עשויה בדרך כלל מבשר בקר. דרך מסורתית להכין פסטרמה היא להשרות את הבשר למשך הלילה לפני בישולו על אש נמוכה.

כריך פסטרמה מכיל בדרך כלל שכבה של בשר בקר מעושן פרוס דק. הבשר מונח בדרך כלל בין שתי שכבות של לחם שיפון טרי ומלווה בגבינה מותכת, חמוצים ותבלינים אחרים. בנוסף לניו יורק, פסטרמה נפוצה גם בשיקגו, שם מקורן של מספר לא מבוטל של מעדניות. עם זאת, אחת הדרכים שבהן שיקגו שונה מניו יורק היא ששפים מקומיים מעשנים באופן מסורתי את הפסטרמה שלהם במקום לשלוח אותה ממקום אחר. מלבד מעדניות, ניתן למצוא לרוב פסטרמה בשווקים כשרים ובתפריטים כשרים. מכיוון שמוסדות כשרים רבים פונים ליהודים עם שורשים במזרח אירופה, התפריטים שלהם כוללים לרוב מאכלים מזרח אירופאים מסורתיים כמו פסטרמה.

לסיכום,

אם אתם אוהבים בשרים מעושנים ונקניקים, אנחנו ממליצים לכם להכיר את נבחרת הבשרים המעושנים של זוגלובק.

נגישות