הורים יזמים – רובוטיקה היא עתיד עידן הסטארט אפ!

הורים וגם יזמים? זקוקים לרובוטיקה או אוטומציה במסגרת הפרויקט שלכם? סביר שאינכם מומחים בתחום זה וגם אם כן – לא תוכלו לעשות הכל לבד. מדובר בנושאים טכנולוגיים חדשניים מאוד וגם מורכבים, אשר דורשים ידע מיוחד וציוד מתקדם. את המענה לכל אלה ועוד, תוכלו לקבל בצורה הטובה ביותר אצל ארק אוטומציה. לפניכם היכרות קצרה, עם חברה בולטת זו.

הרובוטיקה בחזית הטכנולוגיה

רובוטיקה ואוטומציה הם תחומים שנמצאים בחזית עולם הטכנולוגיה המודרני. גם במבט לעתיד, נראה שהם יישארו במרכז הבמה ואף יתרחבו ויוסיפו להשתכלל ולצמוח. תחומים אלה, גם תופסים פעמים רבות מקום מרכזי, ברעיונות חדשניים של חברות הזנק. לכן, שירותים מקצועיים מובילים בתחום זה, עשויים לסייע להם מאוד. אוטומציה ורובוטיקה מאפשרות לשכלל תהליכי עבודה, לייעל אותם, לעתים להוזיל ופעמים רבות, לבצע פעולות שבני אדם לא מסוגלים לבצע. לשם כך ניתן לפתח, לרכוש ולשלב מערכות מסוגים שונים, בין אם זה פיתוח רובוט תעשייתי או מערכת אוטומציה קטנה ופשוטה יחסית. ארק אוטומציה מתמחה בפיתוח, בייצור ובשדרוג, של מערכות מגוונות מבוססות אוטומציה ורובוטיקה. החברה מספקת את שירותיה המקצועיים לחברות הייטק, יזמים מסוגים שונים, כולל פרטיים וגם לחברות מסורתיות. ייחודה הוא בכך, שהיא מספקת פתרון כולל לכל הדרוש בתחום זה. לשם כך, היא מעסיקה צוות מגוון, מקצועי ומנוסה, כולל מהנדסי מכונות, מהנדסי חשמל, מומחי בקרה ו-PLC ואנשי הרכבה.

 

 

רובוטים שונים, למטרות שונות

בתחום הרובוטיקה, ארק אוטומציה מציעה רובוטים מתקדמים משלושה סוגים עיקריים:

  • סקרה – רובוטי SCARA הם רובוטים מהירים מהרגיל ומדויקים מאוד וגם קלים למדי לשימוש שוטף ולתחזוקה.
  • "עכביש"ראייה ממוחשבת מתקדמת והאצה מהירה מהרגיל, הן בין התכונות המיוחדות לרובוטים מהסוג שנהוג לכנות "עכביש".
  • שש צירים – סוג רובוטים שנע בשישה צירי תנועה. עקרון פעולה זה, מאפשר לו כמובן לפעול באופנים גמישים ומגוונים מאוד.

כמו כן, זמינים מהחברה רובוטים מסוג cobot (קובוט). זהו רובוט שיתופי (או collaborative robot), אשר בנוי לעבודה בטוחה ויעילה בשיתוף בני אדם. זאת בשונה מרובוטים רגילים, אשר יש לגדר ולהפעיל רק במסגרת אזור מגודר זה משיקולי בטיחות.

את הרובוטים השונים ניתן לבחור וליישם ואף לשלב, בהתאם לצורך בשטח ולפי יתרונותיהם המיוחדים. למשל, רובוטים מסוג עכביש, עבור משימות של מיון ואריזה. או חסכון בזמן וייעול תהליכי עבודה, באמצעות שימוש ברובוט שש צירים. אגב, מחירי הרובוטים ירדו עם השנים באופן  משמעותי. תודות לכך, גם הרובוטים מסוג שש צירים שהיו בעבר יקרים למדי, הם כיום בטווח מחיר שמתאים ליותר עסקים מאי פעם.

שירותים נוספים

כמו כן, ארק אוטומציה מציעה שירותי ייצור סדרתי של מכונות שפיתחתם ("מכונות סדרתיות"), מכונות הרכבה וקווי הרכבה רובוטיים, מתקני בדיקה מסוגים שונים ויישומי איסוף ועיבוד נתונים. היא מציעה גם שירותי פיתוח של מערכות שליטה ובקרה, תוך התמחות בבקרי LG, סימנס ו-Yaskawa ובקרת PLC. רובוטיקה ואוטומציה לא פועלים בחלל ריק. יש מסביבם פעילויות ומוצרים נוספים שדרושים, שחלקם לא בהכרח הייטק. ארק מציעה גם שירותי עיבוד שבבי ככל שיידרשו לכם עבור המוצר שאתם מפתחים, ארונות חשמל תעשייתיים ועוד. החברה גם מתמחה במכניקה עדינה, תחום שבו היא מיומנת מאוד באיתור פתרונות חדשניים ומקוריים.

לסיכום

יזמים חייבים להתחיל את דרכם בשוק, עם איכות בלתי מתפשרת במוצר שהם מפתחים. בכדי להשיג זאת, כדאי לעבוד רק עם מומחים מהשורה הראשונה, בכל דבר שחשוב לכם. אם זה רובוטיקה או אוטומציה – ארק אוטומציה היא הכתובת המושלמת לכך.

נגישות