לא מפסיקה להפתיע: הכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים רפי, איל ומשה אדרעי

עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחתי אדרעי רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלת מזה שנים ארוכות למען הפריפריה ושווין ההזדמנויות, ולמעשה מצליחה תמיד להפתיע בחשיבה מחוץ לקופסה וכן שימת דגש על מערך התנדבותי אשר מצליח להוביל ליצירה של שינוי משמעותי באיכות החיים של רבבות ישראלים. כעמותה ללא מטרות רווח אשר רואה בפעילות חברתית כחלק בלתי נפרד מהמחויבות של כל אזרח, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בעמותה מובילה ובעלת ערך מוסף, כפי שנציג כעת בסקירה הבאה.

באילו אפיקים פועלת עמותת אחינועם?

כעמותה חברתית שהוקמה בשנת 2018 מתמקדים המייסדים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי בקידום של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח המתמקדת ביצירה של תוכנית מותאמת אישית בעבור נערים ונערות שלוקחים בה חלק ומצליחים להגשים את עצמם, לא מעט בזכות היכולת לקבל מעטפת מלאה מצד המתנדבים אשר פועלים בכל ימות השנה לטובת קידום של התוכנית ובהתאם לכך גם יצירה של מענה שמוביל לפיתוח אישי שמגיע לידי ביטוי גם בלימודים בתיכון אך גם בתחנות חשובות כמו הצבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה.

תוכנית זו התחילה כפיילוט ולאור ההצלחה הכוונה של המייסדים היא להרחיב את התוכנית לערים נוספות תוך התמקדות בערי הפריפריה, כחלק מיצירה של עשייה חברתית ענפה ובגיבוי ושיתוף פעולה מלא מצד הרשויות וגורמי החינוך אשר רואים בפעילות של עמותת אחינועם כפעילות בעלת השפעה אדירה על היכולת לצמצם את הפערים בחברה הישראלית.

 

 

קידום של נוער בסיכון

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד בקידום מעמדם של בני נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ומוגדרים כנוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי ארוך טווח המאפשר לאותם נערים ונערות לבצע חשיבה מחודשת על עתידם, וזאת על ידי ליווי אישי המתבצע על ידי המתנדבים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בקידום של נוער בסיכון כחלק בלתי נפרד מעבודה חברתית ענפה, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי נערים ונערות אשר גדלים באזור הפריפריה מתמודדים עם אתגרים וחסמים שמשפיעים על היכולת שלהם להשתלב בעתיד בתפקידי מפתח. על כן, קידום נוער בסיכון וכן איתור המתבצע על ידי מערך המתנדבים מהווה נדבך נוסף ומשמעותי בעבודתה של העמותה ושל המייסדים שרואים בפעילות החברתית כחלק משמעותי מדאגה לעתיד דור העתיד של מדינת ישראל.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ כיתה

כעמותה שאף פעם לא מפסיקה להפתיע, אין ספק כי המהלך של חלוקת מחשבים חדשים או מחודשים בזמן מגפת הקורונה בעקבות ההבנה של המייסדים כי הפערים הטכנולוגיים רק הולכים וגדלים, בעקבות המעבר ללמידה מרוחקת אשר משפיעה באופן ישיר על היכולת של נערים ונערות להשקיע בתחום הלימודים ולהמשיך גם כאשר מתרחשת מגפה עולמית. במסגרת הפעילות הצליחה העמותה לספק מעל ל-25,000 מחשבים לתלמידים ותלמידות מיישובי הפריפריה, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על מענה חינוכי שנמשך עד לימים אלו ממש.

לסיכום

פעילותה של עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחת אדרעי היא בעלת השפעה אדירה על החברה הישראלית, בייחוד בשל שורה של פעילות חברתיות שמצליחות להוביל לקידום האג'נדה החברתית של העמותה – צמצום פערים חברתיים וגיאוגרפיים וכן דאגה לעתיד של דור העתיד של מדינת ישראל, כל זאת במסגרת של עשייה מבורכת וענפה שמתרחשת מאז שנת 2018 ועתידה להימשך למשך שנים רבות.

נגישות