מטפלים בשורש הבעיה: איך נזהה שכדאי לפנות לטיפול זוגי?

היכולת לנהל מערכת יחסים יציבה לאורך זמן הפכה למוגבלת מאוד בעשור החולף, ועדות לכך ניתן למצוא באחוז הגירושין הגבוה – אחד מכל ארבע זוגות מחליט לפרק את החבילה, וזאת בעקבות משבר חריף בזוגיות שרק הולך ומחמיר, ככל שהוא איננו מטופל. לא צריך לחכות לדקה ה-90 ולמצב של משבר בשביל לפנות לטיפול, וזאת בשל היכולת לקבל במסגרת של טיפול זוגי כלים אפקטיביים ליצירה של תקשורת בריאה, חיזוק של הקשר בין בני הזוג וכן התפתחות ביחסים, גם כאשר נדמה כי אין דרך אחרת חוץ מלהיפרד. למי מתאים הטיפול הזה, מהם הסימנים שמעידים כי צריך לפנות לטיפול וכיצד לאתר מטפל מוסמך? להלן כל הפרטים.

למי מתאים טיפול זוגי?

טיפול זוגי מתאים לכל זוג שמרגיש חוסר תקשורת, חוסר מגע או חוסר תשוקה. לא מעט זוגות מגיעים כאשר הם נמצאים על סף של פרידה או גירושין, וזאת בעקבות תקיעות שמשפיעה על היכולת לקיים מערכת יחסים טובה, יציבה ומאושרת. למעשה, טיפול זה מתאים גם לזוגות שרוצים ליצור תקשורת טובה יותר או חשים כי הם לא מצליחים להוביל ליצירה של פיתוח אישי במסגרת היחסים, בין אם מדובר בזוג צעיר ובוודאי בזוג ותיק. היכולת לפנות לטיפול זוגי היא בעלת השפעה אדירה על היכולת שלכם כזוג להתחזק ואף להוביל ליצירה של שינוי משמעותי באיכות הקשר, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי במסגרת הטיפול אתם מקבלים כלים ואף ליווי אישי מצד מטפל מקצועי אשר בוחן את טיב הקשר ובהתאם לכך מאפשר לפתוח בשייח. אתר חיבורים מהווה פלטפורמה מצוינת לאיתור של מטפל זוגי מוסמך, וזאת בשל היכולת להיעזר במאגר של מטפלים מוסמכים שיעניקו לכם את היכולת לפתור קונפליקטים בזוגיות וכן חיזוק הקשר, גם במצבים שבהם נדמה כי אין דרך חזרה.

 

 

מהם הסימנים שמעידים כי הגיע הזמן לפנות לטיפול?

לרוב, זוגות מגיעים לטיפול כאשר הם חשים כי הזוגיות שלהם הגיעה על סף תהום, בעקבות ירדה בתחושת האמון בעקבות משבר כמו למשל בגידה, שיחות שהפכו לטכניות בלבד, ירידה בתשוקה המינית וברצון לקיים יחסי מין, שיחות שמתנהלות בטון שלילי או כאשר אחד מבני הזוג חש כי הוא לא ממש את עצמו במסגרת הזוגית. חשוב להבין כי פנייה לקבלת טיפול איננה צריכה להתבצע רק כאשר המצב הופך  להיות בלתי נסבל אלא גם כאשר מערכת היחסים פועלת בצורה טובה, אולם לא מצליחה לספק לבני הזוג את היכולת להתפתח, לגדול ולהרגיש נאהבים.

עקרונות הטיפול הזוגי כוללים יצירה של שפה משותפת המאפשרת לבנות זוגיות חזקה וטובה, שליטה ברגשות, יצירה של שפה משותפת המאפשרת לבנות תקשורת בונה ומקדמת לצד חיזוק הקשר הזוגי. טיפול זוגי ניתן בהתאם אישית לצרכים של בני הזוג, והוא משלב לא פעם גם טיפול פרטני לצד טיפול שמתבצע בנוכחות של שני בני הזוג.

לסיכום

הפנייה לטיפול זוגי היא בעלת השפעה דרמטית על היכולת לשקם את הקשר ואף לחזק אותו, גם כשנדמה כי הגיע הזמן לעצור ולסגור את הבסטה. באמצעות המטפלים של מכון חיבורים תוכלו לקבל את המענה לו אתם זקוקים גם ברמה האישית וגם ברמה הזוגית. כפי שכל זוג יודע, זוגיות היא עבודה, ולכן הטיפול הזוגי מהווה דרך מצוינת ליצירה של מרחב שבו ניתן יהיה לצמוח, לגדול ובהתאם לכך גם להוביל לתקשורת בריאה, תומכת ובעלת השפעה לטווח הרחוק.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות