קרנות מימון לעמותות: מה זה אומר – ולמה זה מקור מימון מומלץ?

אם תשאלו כל מנכ"ל של עמותה כזו או אחרת מה המשימה הכי מאתגרת שלו, אין ספק שהוא ישיב לכם שמשימת איתור מקורות המימון היא המשימה הקשה ביותר. מה זה קרנות מימון, איך הן עוזרות לעמותות ואיך אתר אטלס נכנס לתמונה? כל התשובות לפניכם.

מה זה קרנות מימון?

קרנות מימון הן למעשה קרנות פילנתרופיות שכל מטרתן ויעדן הוא לתרום לעמותות שזקוקות לכסף על מנת לנהל את הפעילות השוטפת שלהן. מדובר בדרך מוכרת שמתאימה מאוד לעמותות שחייבות לגייס כסף שיסייע להן לקדם פרויקטים שונים. יש כמה וכמה סוגים שלקרנות מימון לעמותות, בין השאר קרנות תפעוליות שמפעילות בעצמן פרויקטים שונים למען תרומה לקהילה. יש למשל קרנות מימון שמחלקות מענקים שונים לעמותות שהן מזדהות עם הפעילות שלהם ורוצות לקדם אותן. קרנות מימון אלה תומכות בין השאר בחזון של העמותה ומעוברות פיזית בפעילות של הפרויקטים השונים. כמו כן, יש קרנות מימון משולבות שגם מממנות עמותות וגם מפיקות ומבצעות פרויקטים שונים ביוזמתן.

במה קרנות המימון תורמות לעמותות?

קרנות המימון מהוות משאב מרכזי מאד בפעילות של עמותות שונות שמבצעות את הפרויקטים שלהן בהתנדבות לגמרי. קרן כזו שלוקחת על עצמה מימון מלא או חלקי של עמותה היא בהכרח קרן שמזדהה עם הפעילות שלה ועם הערכים שהיא רוצה לקדם. באמצעות הכסף שקרנות המימון תורמות העמותות יכולות לנהל את הפעילות השוטפת ובלעדיהן אין ספק שהמון עמותות פשוט לא היו מצליחות לשרוד. זו הסיבה שבגינה כל עמותה צריכה את הסיוע של קרנות המימון וזו גם הסיבה שהעמותות הללו משקיעות את כל האנרגיות שלהן באיתור קרנות מימון, שזו משימה מורכבת לכשעצמה.

 

 

איך מאתרים קרנות מימון?

איתור קרן מימון היא לא משימה פשוטה והמטרה שלכם בראש ובראשונה זה לגרום לקרן המימון להזדהות עם הפעילות שלכם. לכן, לפני שאתם מתחילים בחיפוש אחר מקורות מימון לעמותה, מומלץ מאד להכין מסמך רשמי מטעם העמותה שיפרט את מהות הפעילות שלה בכללי, ואת הפרויקט שאתם מעוניינים לגייס עבורו כספים. נכון, יש לא מעט קרנות מימון המנוהלות על ידי אנשים מאד אמידים, אך אם האנשים האלה לא יתחברו לפעילות ולערכים שלכם, אין סיכוי שהם יתרמו לכם כספים.

בנוסף, קחו בחשבון שקרנות המימון הללו מקבלות אין ספור פניות מהמון עמותות שונות לתרומה של כסף. לכן ראשית אנחנו ממליצים לכם להציג את הבקשה בצורה מנומסת כמובן ולהציג את כל המסמכים שקרן המימון דורשת מכם. כפי שציינו, תהליך איתור קרן המימון הוא לא פשוט וכאן בדיוק נכנס לתמונה האתר של אטלס.

הכירו את אטלס

אטלס היא חברה שכל מטרתה היא לחבר בין ארגונים ועמותות לקרנות פילנתרופיות. איך היא עושה את זה? היא פיתחה כלים טכנולוגיים שיעזרו לעמותות לצלוח את אתגר גיוס המשאבים לעמותה, שהוא כמובן אתגר לא קטן. אטלס פיתחה למעשה כלי טכנולוגי שמרכז את כל מקורות המימון במקום אחד ומאפשר לכם, מנהלי העמותות, לאתר בקלות את מקור המימון הרלוונטי ביותר לפעילות של העמותה שלכם. היא פיתחה את fundbase, פלטפורמה החושפת אתכם לאלפי מקורות מימון איכותיים המעודכנים בזמן אמת ואת getgrants, פלטפורמה לאיתור, הגשה, ובקרה של קולות קוראים ותמיכות ממשלתיות. הכל מתנהל במקום אחד בצורה קלה, ידידותית ונוחה למשתמש.

לסיכום

אין ספק שמשימת איתור מקורות מימון לעמותה היא משימה לא פשוטה בכלל. כאן נכנס לתמונה אתר אטלס, חברה שפיתחה כלים טכנולוגיים מתקדמים שיאפשרו לכם לאתר את מקורות המימון המתאימים לכם במקום אחד.

נגישות