אומרים לא לשיער דליל! איך אפשר לטפל בבעיה ולחזק את השיער?

מראה של שיער דליל משפיע באופן דרמטי על הביטחון והדימוי העצמי, בייחוד כאשר בעקבות דלילות בשיער מתחילים להופיע אזורי התקרחות. מדובר בבעיה אסתטית שכיחה שמתרחשת גם אצל גברים וגם אצל נשים באופן שווה, כאשר חשוב לזכור כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן לטפל בבעיה ואף לחזק את סיב השיער, באמצעות נקיטת פעולות. מהן? להלן הפרטים.

תספורת לשיער דליל

דרך מצוינת שבה ניתן לנקוט בשביל לטפל בבעיה של דילול יכולה להתבצע באמצעות עיצוב שיער המבוסס על תספורת המתבצעת באופן קבוע ומותאמת לשיער דליל. ברחבי הרשת תוכלו למצוא לא מעט השראות לעיצוב שיער מוצלח שמאפשר להסוות את הדילול ואף לייצר מראה שיער מלא. ספר בעל ניסיון בתחום כמו גם כזה שקיבלתם עליו המלצות יכול לחולל שינוי עצום שמגיע לידי ביטוי גם ביכולת להוביל ליצירה של תספורת מחמיאה אך גם כזו שמתמקדת בגזירה של קצוות מפוצלים, מתוך מטרה לאפשר לשיער לצמוח ובהתאם לכך להפחית את הנשירה שיוצרת את הדילול.

עיסוי קרקפת

זרימת דם לאזור הקרקפת היא קריטית לטובת שיפור מראה השיער וחיזוק סיב השיערה. על כן, עיסוי של השיער באמצעות שמנים מהווה שיטה לחיזוק השיער שכל אחד ואחת יכולים לבצע בבית, כאשר ההמלצה היא לעסות את השיער למשך כעשר דקות עד רבע שעה לפחות פעמיים בשבוע. כאן תוכלו למצוא שיטות טבעיות לחיזוק והתמודדות עם נשירה, כל זאת לטובת יצירה של טיפוח אפקטיבי המתבצע אצלכם בבית.

 

 

שינוי תזונתי

לתזונה שלכם יש תפקיד משמעותי בכל הקשור להתמודדות עם נשירה ודילול שיער. במדריך הזה תמצאו שבעה מאכלים מומלצים לשיער אשר מכילים ריכוז גבוה של מינרלים, ברזל כמו גם סידן, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של תפריט תזונתי מאוזן שגם ישפיע באופן משמעותי על היכולת להוביל לחיזוק של סיב השיער. בנוסף, התייעצות עם תזונאית היא מומלצת בעבור כל מי שרוצה לבצע שינוי תזונתי המתבצע באופן מבוקר ומותאם אישית גם מבחינת האספקט של הגיל, משקל ורקע בריאותי.

סירוק עדין

העדיפו להסתרק עם מברשת רחבה, וכן לסרק את השיער כאשר הוא יבש. למעשה, טעות שרבים ורבות נוטים לבצע היא לסרק את השיער מיד לאחר שיוצאים מהמקלחת וכאשר השיער רטוב. מדובר בטעות מאחר וסירוק שמתבצע כשהשיער רטוב השיערה הופכת לחלשה יותר. על כן, סרקו את השיער רק כאשר הוא יבש והתירו את הקשרים בעדינות מקסימלית, מתוך מטרה להימנע מפגיעה בסיב השיער ובהתאם לכך גם התגברות של נשירה ודילול.

דרגת חום נמוכה

אם אתם מייבשים את השיער באמצעות פן, הקפידו לבצע את התהליך במהירות ועם שימת דגש על דרגת חום נמוכה ככל האפשר. באופן כללי, עדיף להימנע באופן מוחלט משימוש במכשירים פולטי חום כמו פן או מסלסל אולם במידה ואין ברירה, הקפידו על ייבוש שמתבצע באופן זהיר ולא קבוע.

לסיכום

התמודדות עם נשירת שיער ובהתאם לכך תופעה של דילול שיער היא התמודדות לא פשוטה שגורמת לפגיעה משמעותית בביטחון העצמי כמו גם הדימוי, בעקבות המראה האסתטי של השיער. יחד עם זאת, חשוב לזכור ולציין כי אין מדובר בגזרת גורל. באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל לקבלת החלטות נכונה המבוססת על חיזוק השיער, הן באמצעות עיצוב שיער מחמיא והן באמצעות שילוב של שינוי תזונתי, עיסוי הקרקפת, שימוש בשמנים אתריים לחיזוק השיער וכן הימנעות ממכשירים פולטי חום או הקפדה על שימוש בדרגת חום נמוכה. בכך, ניתן יהיה להוביל ליצירה של שגרת טיפוח אפקטיבית, לטובת התמודדות עם דילול.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות