מגיעים מוכנים לצו הראשון! כל מה שצריך לדעת על היום החשוב של כל מלש"ב

הצו הראשון הוא יום מרגש מאד וכמובן חשוב מאד עבור הילד שלכם. מה כולל הצו הראשון ואיך מתכוננים ליום הזה הכי טוב? כל התשובות.

צו ראשון על רגל אחת

הצו הראשון הוא יום מיונים שבמהלכו הצבא יקבל את כל הנתונים שהוא צריך על הילד שלכם על מנת לייעד אותו לתפקיד הרלוונטי והמתאים ביותר עבורו. זה יום שבמהלכו הילד שלכם יעבור מגוון רחב של מבדקים שנועדו לסייע לצבא להבין מה היכולות של הילד שלכם, הן מבחינת היכולות הקוגניטיביות שלו והן מבחינת היכולות הפיזיות. כאן הילד שלכם יוכל לעשות מבחן חינם לדוגמה, נדבר על תהליך ההכנה בהמשך.

בסופו של דבר, באמצעות יום המיונים הזה צה"ל יחליט האם הילד שלכם יהיה מיועד לתפקיד קרבי או לתפקיד שמוגדר כתומך לחימה. זו בדיוק הסיבה שבגינה מדובר ביום חשוב מאד עבור הילד שלכם, נדבר על זה מיד.

מה החשיבות של הצו הראשון עבור הילד שלכם?

הצו הראשון הוא יום חשוב מאד עבור הילד שלכם, מכיוון שביום הזה ייקבע לאיזה תפקיד הוא מיועד. הקביעה הזו שתשפיע ודאי על העתיד שלו בתוך הצבא, אך לא פחות חשוב מזה, היא לפעמים גם תשפיע על החיים שלו באזרחות. לדוגמא, אם הילד שלכם ימלא תפקיד מקצועי כתומך לחימה בתחום הסייבר למשל, סביר להניח שכשהוא ישתחרר מהצבא יהיו המון חברות שיתחרו על המועמדות שלו.

לעומת זאת, תפקידים קרביים יכולים גם הם לפתוח בפניו אופק חדש, הוא יוכל למשל ללכת לפיקוד וקצונה, לפקד על פעולות חשובות ורגישות במהלך השירות שלו ועוד. לכן, ככל שהילד שלכם ישיג תוצאות טובות יותר בצו הראשון וירשים את הצבא, כך הסיכוי שהוא יהיה מיועד לתפקיד רלוונטי ומשמעותי עבורו הוא גדול יותר.

 

 

ממה מורכב הצו הראשון?

הצו הראשון כולל שורה ארוכה של מבדקים פסיכוטכניים שאותם הילד שלכם יעבור על מחשב. הוא יצטרך להשיב על כמה שיותר שאלות וככל שהוא יענה נכונה על כמות גדולה יותר של שאלות, כך הציון שלו יהיה גבוה יותר. בנוסף, במהלך הצו הראשון הוא יעבור ראיון אישי שמטרתו לאפשר למאבחנת ללמוד קצת יותר על הילד שלכם, על מבנה האישיות שלו ועל הרצונות שלו. בנוסף, הילד שלכם יעבור שורה של בדיקות רפואיות שיסייעו לצבא להגדיר את הפרופיל שלו.

איך מתכוננים ליום של הצו הראשון?

כיום יש מגוון רחב של כלים שיעזרו לכם להתכונן ליום החשוב של הצו הראשון. הילד שלכם יוכל למשל לעשות מבחן לדוגמא באינטרנט בחינם, מבחן שממש ידמה את המבחן הפסיכוטכני שהוא יעבור ביום של הצו הראשון ויכין אותו אליו. אנחנו מדברים כאן למעשה על מבחני סימולציה זהים לאלה שהילד שלכם יעבור בצו הראשון וככל שהוא יתאמן יותר כך הוא יגיע מוכן יותר. לכן, ההמלצה שלנו היא לא להסתפק במבחן אחד לדוגמא, אלא לרכוש חבילה של כמה וכמה מבחנים שיסייעו לכם להתאמן ולדמות את הדבר האמיתי באמת.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם להכין את הילד שלכם גם לראיון האישי שאותו הוא יעבור בצו הראשון. הראיון האישי, שאותו הוא יעבור על ידי מאבחנת, הוא ראיון קצת מלחיץ ועל הילד שלכם להפגין קור רוח, רהיטות וכמובן נחישות בכל הקשור לתפקיד שאותו הוא רוצה למלא בצבא. לכן, אנחנו ממליצים לכם לאמן את הילד ולהכין אותו גם לראיון האישי, תוכלו לשאול אותו שאלות שונות, להכווין אותו ולגרום לו להגיע כמה שיותר מוכן.

לסיכום

אין ספק שהצו הראשון הוא יום חשוב מאד וככל שהילד שלכם יגיע מוכן יותר, כך הסיכוי שהצבא ייעד אותו לתפקיד משמעותי גדול יותר.

נגישות