תמיד טוב לדעת: נורות אזהרה ברכב שחשוב להכיר

בעלות על רכב, פרטי או למטרות עבודה, הופכת את החיים לפשוטים יותר. הרכב עשוי לפשט את פעילויות היום יום, אבל  העיסוק בו כרוך בלא מעט פעילות והוצאות כספיות. את החלק הפחות נחמד בבעלות על רכב ניתן לפשט ולצמצם, בעזרת אמצעי פשוט: נורות האזהרה. תשומת לב לאינדיקטורים פשוטים אלה, מספקת מגוון תועלות. התעלמות מהן, תסבך אתכם יותר ואף תסכן אתכם לפעמים. אז אילו נורות אזהרה ברכב חשוב להכיר? ומה עוד מעניין לדעת על כך?

מאחורי הקלעים

מבחינת הנהג הממוצע, ביום יום, השימוש ברכב פשוט למדי, אפילו יותר אם מדובר ברכב אוטומטי. אלא שמאחורי הקלעים, הרכב הוא מכונה מורכבת למדי. כתוצאה מכך, הוא חייב לעבור טסט שנתי, נוצרות בו מדי פעם תקלות, ישנם סיכונים סביב פעילותו, צורך בביטוח ועוד. כלומר, פשוט מבחוץ, מורכב מבפנים. אז מה בעצם המצב הנוכחי של הרכב שלכם "מבפנים"? ניתן וחשוב להרים את מכסה המנוע לפני הנסיעה ולהעיף מבט, למלא מים וכדומה. אבל לא תוכלו בצורה כזו לדעת הכול. בבלוג באתר Suncar תוכלו לקרוא מידע מפורט בנושא נורות אזהרה ברכב, כמו גם מאמרים מעניינים נוספים בנושא רכבים. נורות אלה, מספקות "הצצה" למצבו הפנימי של הרכב. ליתר דיוק, הן מתמקדות בשאלה, האם ישנו משהו חריג לשלילה, שחשוב שתדעו עליו בהקדם? זאת, אם נשים בצד לרגע נורות חיווי, שהן נורות אשר מספקות מידע כללי (כמו העובדה שדוושת הבלם נמצאת במצב לחוץ).

מדוע חשוב להכיר אותן?

נורות האזהרה ברכב חשובות מסיבות רבות. בין השאר, ניתן לסווג זאת לסיבות הראשיות הבאות:

 

 

  • בטיחות – הבטיחות לפני הכול. חלק מהנורות מתייחסות למצבים מסוכנים, אשר עלולים להיות אפילו מסכני חיים אם מתעלמים מהם.
  • מצב המערכות החיוניות – יש היבטים בפעילות הרכב, שהם חיוניים לפעילותו הבסיסית ביותר. למשל מלאי דלק מספיק או מצב תקין של המצבר.
  • חסכון בהוצאות – נורת אזהרה שמתעלמים ממנה, אולי מתוך מחשבה שהיא מעידה על שיבוש שאינו חמור, עלולה לעלות לכם ביוקר. הנורות מספקות לעתים אינדיקציה ראשונית לתקלות, שאם לא תטפלו בהן בהקדם, מצבן יחמיר. בהמשך, אופייני שיקר יותר לתקן את התקלה. שימו לב, שצבעי הנורות מעידים באופן כללי על רמת חומרתה: חומרה בינונית או קלה (נורות כתומות או צהובות) או חומרה גבוהה (נורות אדומות).

כמה דוגמאות בולטות

אלה כמה דוגמאות בולטות במיוחד, לנורות אזהרה ברכב שכדאי שתכירו:

  • חום יתר בתיבת ההילוכים – נורה שמעידה על טמפרטורה חריגה כלפי מעלה, בתוך תיבת הילוכים אוטומטית. קחו בחשבון, שתיבת הילוכים אוטומטית היא דבר יקר. לא תתקנו עכשיו? תשלמו ביוקר בהמשך. שלא לדבר על הסיכון הבטיחותי האפשרי מכך.
  • לחץ שמן מנוע – שמן במערכות שונות ברכב, חיוני לתפקודו התקין. המנוע הוא רכיב רגיש וחיוני במיוחד ברכב. שלבו את השניים ותקבלו את המצב המאוד לא רצוי, של חוסר בשמן מנוע. הפתרון לכך ברור, קל וגם לא יקר – להוסיף שמן מנוע.
  • לחץ אוויר בצמיג – גם אם זו נורה צהובה אצלכם, כדאי לחשוב על נורה זו כעל נורה אדומה. הסיבה לכך, היא שלחץ האוויר בצמיגים משמעותי לבטיחות הרכב. למעשה, הצמיג הוא החלק היחידי ברכב שנוגע בכביש! כך שברור מדוע מצבו משמעותי מאוד.

לסיכום

היכרות עם נורות אזרה אלה ותשומת לב למצבן, תבטיח שימוש בטוח ומהנה ברכב, לאורך זמן.

נגישות