עמותת לב ונפש: פועלים לשילוב ילדים ונוער מתמודדי נפש בקהילה

עמותת לב ונפש היא עמותה העומדת איתנה עבור ילדים מתמודדי נפש ומשפחותיהם, כדי להעניק להם קרקע תומכת בהתמודדות היומיומית שלהם. העמותה דוגלת בתמיכה מקיפה בילדים ובמשפחות, גם בבית וגם בבתי החולים הפסיכיאטרים ובמחלקות הסגורות. העמותה פועלת בכל דרך אפשרית כדי לסייע לאותם ילדים ומשפחות להרגיש הכי טוב שניתן והיא עושה זאת במגוון דרכים. לפניכם כל מה שחשוב שתדעו אודות עמותת 'לב ונפש'.

עמותת 'לב ונפש' פעילויות מהשטח

העמותה מידי יוצא יוצאת בגוון פעילויות המוקדשות לילדים מתמודדי נפש – אותן פעילויות משכיחות להן את השגרה הקשה איתה הן מתמודדים ומכניסות לחייהם אופטימיות, הומור וכיף! לפניכם מספר פעילויות שעמותת לב ונפש מתגאה בהן ובצדק:

יום כיף, נופש והבראה

מעת לעת, העמותה יוזמת ימי כיף והבראה עבור הילדים ומשפחותיהם. במסגרתו הילדים נהנים מפעילויות רבות – כמו למשל שחייה, סדנאות אמנות, סדנאות טיפוליות כאלה ואחרות ועוד. במסגרת ימי הכיף הללו ההורים זוכים לראות את ילדיהם פורחים ומאושרים. מה שיוצר חיבור נוסף ומדהים בין ההורים לילדים. בנוסף, מדובר בהזדמנות נוספת עבור ההורים לקחת הפסקה מהטיפול בילד ולהתרכז בהנאה שלהם.

 

 

חגיגות פסח בעמותת 'לב ונפש'

בכל שנה עמותת לב ונפש יוזמת מספר פעילויות מהנות עבור הילדים והמשפחות בחג הפסח. בשנה שעברה למשל עמדו במרכז העשייה פעילויות אשר שמות דגש על העמקה וחיזוק הקשר של ההורים והילדים. באמצעות יציאה לטיול בקבוצות קטנות, בהתאם להוראות של משרד הבריאות ובתי החולים הפסיכיאטרים והמחלקות הפסיכיאטריות. הטיולים נעימים, רגועים וגדושים באנגריות חיוביות, במהלכם משולבות פעילויות יצירה המשחררות את הילדים מהשגרה הקשה איתה הם מתמודדים בכל יום. העמותה מאמינה וגם רואה זאת בשטח, שפעילויות אלו תורמות באופן משמעותי לחיזוק הקשר בין ההורים לילדים, ומעניקות להם את ההזדמנות להנות באמת מהזמן המשותף שלהם. חגיגות פסח מהוות 'שבירת שגרה' במהלכה הילדים והמשפחות עסוקים רק בלהנות ולכייף, בלי מחשבות על הבעיות הנפשיות וההתמודדות הקשה איתן.

בנוסף, במסגרת החג העמותה מפעילה מערך סיוע וחלוקת מזון למשפחות וילדים המוכרים כמתמודדי נפש. מדוע? מכיוון שזה לא פשוט מבחינה כלכלית לטפל בילד מתמודד נפש, הרבה פעמים זה מצריך שאחד ההורים יישאר בבית עם הילד ויטפל בו, במקום לצאת ולהביא פרנסה. לכן, 'לב ונפש' מסייעים למשפחות במגוון דרכים ואחת מהן היא חלוקת חבילות סיוע ומזון לחג הפסח, לצד ארוחות מוכנות לליל הסדר והחג עצמו.

יום אימהות

כבר שכבר הזכרנו, העמותה לא דואגת אך ורק לילדים, אלא גם להורים ולמשפחות המלווים את הילד. ואחת היוזמות שהעמותה יותר גאה בה היא יום אימהות, במסגרתו העמותה הוציאה את אימהות הילדים, אשר מטפלות בילד סביב השעון, ליום כיף! במהלכו האימהות נהנו מטיפולי ספא מיוחדים אשר כללו רוגע, שלווה, הרצאות העצמה וגם קבוצת תמיכה, במהלכה כל אמא פרקה את שעל ליבה, וסיפרה על ההתמודדות שלה כאם עם ילד מתמודד נפש. דבר לא פשוט בהחלט. האימהות מתמודדות עם שגרת חיים לא צפויה, במהלכה כל רגע הילד או הילדים עלולים להתפרץ, להתנהג באובדנות וכו'. צריך לזכור שאותן אימהות והאבות מוציאים ומכניסים את הילדים לבתי חולים פסיכיאטריים. התמודדות קשה בפני עצמה – לכן הם פשוט זקוקים לצאת לנופש מידי פעם כדי להרגיע את הנפש.

בשורה התחתונה,

עמותת 'לב ונפש' מספקת מענה מקיף ותומך לילדים מתמודדי נפש ומשפותיהם – היא עושה זאת כאמור באמצעות פעילויות יזומות הכוללות ימי כיף יצירתיים, חלוקת מזון ותמיכה כלכלית, ביקור ילדים בבתי החולים הפסיכיאטריים ותמיכה מלאה בהם.

נגישות