עובדים בתחום התוכנה? רשות החדשות מחפשת אתכם!

לעובדים בתחום התוכנה, לא חסרים אפיקי מציאת עבודה. זהו כיום עולם רחב מאוד, וודאי בארץ. עם זאת, לא כולם מודעים למלוא היקף מקורות העבודה האפשריים ולעתים, יש מקורות מפתיעים ומעניינים שלרוב נסתרים מהעין. דוגמה מעניינת לכך, מספקת רשות החדשנות. לכאורה, אין קשר ישיר בין עיסוקו של גוף זה, לבין אנשי תוכנה – לשם מה הוא צריך להעסיק אותם? אז מסתבר שיש קשר כזה.

מחפשים מומחי תוכנה

רשות החדשנות היא גוף ממשלתי מקומי בולט וותיק. בהמשך נרחיב עליה מנקודת מבט כללית יותר. הרשות מחפשת מדי פעם אנשי מקצוע בתחומי מומחיות טכנולוגיים שונים, כולל מומחי תוכנה. מה תמצית הדברים מבחינת מחפשי עבודה? ברשות החדשנות מחפשים מומחה בתחום התוכנה, אשר יעבדו בתור בודקים. ולא, אין הכוונה לבדיקות תוכנה. מבלבל? בואו נעשה סדר. לרשות מוגשות בקשות שונות לסיוע, אשר יש להחליט מי מתוכן תתקבל. מדובר על "בודקים" בהקשר זה. מערך הבדיקה המקצועי של רשות החדשנות בוחן את הבקשות ומעריך כל אחת. זהו צוות בודקים, אשר מוגדר לאחר קליטת כל בקשה כזו ובהתאם לאופי הבקשה. מאחר שהנושא הוא חדשנות טכנולוגית, חלק מהבקשות קשור באופן טבעי (גם אם חלקי) בתוכנה. לכן, דרושים אנשי תוכנה שידעו לבחון בקשות, ברמה הטכנית.

 

 

מה עושה רשות החדשנות?

רשות החדשנות מציעה מעין סל כלי עזר, עבור מי שיש לו רעיון חדשני בטכנולוגיה. זאת, גם לגבי הייטק אך לא רק. במבט כללי, כלי העזר הם סיוע כספי וסיוע בדמות חממות טכנולוגיות. הסיוע ניתן בכל שלבי ההתפתחות של יוזמות עסקיות סביב רעיונות כאלה – מהשלבים הראשוניים ביותר של בדיקת היתכנות הרעיון ועד לתמיכה בעסק שנוצר סביבו, לוודא שהוא מצליח לשרוד ולהיות רווחי. אם העסק אכן רווחי, הוא יתחיל להעביר לרשות תמלוגים מהרווחים, כתמורה לתמיכתה בו. אלה ישמשו כעת, לסיוע כספי ליוזמות חדשות וכן הלאה. זו היא שיטה וותיקה, אשר הוכיחה עצמה בשטח, כמקור מוצלח מאוד לקידום יוזמות ויזמים. פעילות הרשות מחולקת ל"זירות", אשר שתיים מהן בולטות במיוחד ויסייעו להמחיש את הרעיון:

  • זירת ההזנק – מרכזת את הסיוע ליוזמות טכנולוגיות בתחילת דרכן. בין אם אלה סטארטאפים שמתחילים ממש מההתחלה או יוזמות חדשניות של תאגידים מבוססים.
  • זירת חברות בצמיחה – זירה אשר נועדה לסייע לחברות בשלבים יותר מתקדמים. חשוב להדגיש, שהמעבר מרעיון טכנולוגי מוצלח לעסק מוצלח, מהווה אתגר נוסף בפני עצמו.

עוד על המשרות

הרשות מחפשים מומחים, גם בתחומים של מערכות, תקשורת ואלקטרוניקה, הון אנושי, מדעי החיים וכן תעשיית הייצור. מי שמעוניין לפנות בהקשר תוכנה או משרה אחרת, כדאי שיזכור קודם כל שלא מדובר במשרה רגילה בחברת הייטק ממוצעת. יש כאן גוף מיוחד במינו, עם הליכי גיוס מיוחדים ומאוד מפורטים. קבלה לעבודה כזו, מחייבת התעמקות בפרטים אלה והקפדה עליהם. נקודת הפתיחה המומלצת למי שמתעניין, היא אתר הרשות. שם תמצאו פירוט של כל המידע החשוב לפונים. תנאי סף לפנייה מפורטים בנספח PDF שמצורף, כך גם קובץ תשובות לשאלות הבהרה. כמו כן, תוכלו לשלוח לרשות (עד מועד מוגדר!) שאלות הבהרה שיש לכם. הגשת הבקשה להיכלל ברשימת המועמדים למשרה זו, מתבצעת בקלות דרך האינטרנט. גם על כך, תמצאו הרחבה באתר הרשות. נקודה חשובה מאוד, היא כמובן לשים לב למועד האחרון לפנייה.

לסיכום

אם אתם מחפשים עבודה בתחום התוכנה, כדאי לכם להכיר את רשות החדשנות ואת המשרות שהיא מציעה. אם תפנו ותתקבלו, ייתכן שזו תהיה תחילתו של שלב מעניין ומקדם בקריירה שלכם.

נגישות